<style> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

Chystejte papuče! Papučový den je opět tady.

Chystejte papuče! Papučový den je opět tady.

Již 3. rok se lidé z celé ČR zapojí do osvětové kampaně pro mobilní hospice. 7. října můžeme potkávat lidi v papučích na poště, na úřadě, v bance, v obchodě…všude. Chtějí nám totiž říct, že umírat doma je možné. Kousek svého „DOMA“ ve formě papučí si tak ten den budou brát všude s sebou.

Od 7. do 13. října proběhne po celé České republice osvětová kampaň „DOMA. Týden pro mobilní hospice“, která je pořádaná Mobilním hospicem Ondrášek k příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Zapojí se 21 mobilních hospiců z ČR a společně budou šířit myšlenku umírání doma. Protože si můžeme vybrat, kde strávíme závěr svého života. Protože 80 % lidí si přeje zemřít doma.

Záštitu kampani udělilo Ministerstvo zdravotnictví, Česká společnost paliativní medicíny i Fórum mobilních hospiců. „Všechny tyto instituce nám nabídly aktivní pomoc s šířením osvěty. Jsme za spolupráci velmi rádi. Informace o péči se tak můžou dostat k většímu počtu lidí,“ říká ředitelka Mobilního hospice Ondrášek Bc. Bronislava Husovská.

Mobilní hospic Ondrášek (MH Ondrášek) bude v tomto týdnu pořádat akce pro laickou i odbornou veřejnost. Začínáme 7. 10. Papučovým dne, viz níže. V úterý 8. 10. proběhne v MH Ondrášek kurz s naší zkušenou psycholožkou Mgr. Janou Hořínkovou „Jak prožívají smutek a truchlí děti?“ (www.mhondrasek.cz). Ve čtvrtek 10. 10. MH Ondrášek otevře své brány široké veřejnosti a pozve je na den otevřených dveří a v pátek 11. 10. budou hosty Kafrárny – talkshow Petra Kubaly tvář Papučového dne, mistryně světa v paraglidingu Markéta Tomášková a naše zdravotní sestra Žaneta Klečková. V neděli 13. 10. zakončí týden mší v kostele Ducha Svatého se sbírkou pro MH Ondrášek a hospic Sv. Kryštofa. Na každou z těchto akcí jste srdečně zváni.

První den kampaně vyrazíme v papučích

Celou kampaň startuje Papučový den. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si první den kampaně 7. října vzít papuče s sebou, vyfotit své papuče, sebe či kolegy z práce a sdílet na sociálních sítích s #papucovyden. Pomůžou tak šířit povědomí o domácích hospicích. Šířit informace o možnosti dožít svůj život důstojně a doma i pro nevyléčitelně nemocné dospělé a děti. „V loňském roce k nám dorazilo více než 500 fotografií. Lidé se zapojili jako jednotlivci, rodiny i firmy. Některé firmy pojaly Papučový den kreativně a přišli do práce dokonce v pyžamu“ hodnotí minulý ročník Bronislava Husovská a pokračuje: „Dostali jsme ale i fotky z Lysé hory nebo vlaku. Děti ze školek a škol tvořily z papučí obrázky. Těší nás, že se lidé chtějí zapojit a společně tak boříme společenské tabu.“  Letošní Papučový den podpoří také sportovci jako je David Moravec, vítěz z Nagana98, Markéta Tomášková, mistryně světa v paraglidingu, Josef Ptáček, mistr světa v grapplingu a Libor Uher, horolezec. Všichni jsou tváří nového spotu pro Papučový den a především všichni přijdou 7. října v papučích. Zaujal vás papučový den? Podívejte se na www.papucovyden.cz a přečtěte si víc.

Vezměte si i vy 7. října papuče s sebou a podpořte domácí hospicovou péči v České republice.

 

Kontakt:

Jana Pastrňáková

projekty@mhondrasek.cz

601 585 419