• Domů
  • Aktuality
  • Kurz 16. 6.: Rehabilitace v ošetřovatelství (v paliativní péči)

Kurz 16. 6.: Rehabilitace v ošetřovatelství (v paliativní péči)

Proč je pro nás výhodné vědět jak se hýbat správně? Co se stane, když to opakovaně porušujeme?

Určeno pro profesionálně pomáhající, kteří potřebují správně manipulovat, polohovat, vertikalizovat či přesunovat pacienta/klienta a také chránit svá záda.

Přihláška ke kurzu

Účastník bude seznám se základní funkční a posturální patologií hybného systému. Vychází se z pracovní ergonomie - jak správně manipulovat, polohovat, vertikalizovat či přesunovat pacienta/klienta.

Také se dozví jak ulehčit svým zádům, jak určité držení trupu a vědomé zapojení konkrétních svalových skupin je pomůže ochránit. V závěru kurzu proběhne autoterapie – naučí se cvičební jednotku k regeneraci a relaxaci exponovaných svalových skupin.

Kurzem vás provede Mgr. Dominika Domašíková:

Vystudovala magisterský obor fyzioterapie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Pracovala v Sanatoriích Klimkovice jako fyzioterapeut na oddělení dětské rehabilitace. Od roku 2012 se věnovala rehabilitační a ošetřovatelské asistenci u hendikepovaných dětí ve středisku Výzva Centra pro rodinu a sociální péči. V lednu roku 2016 nastoupila do Mobilního hospice Ondrášek jako garant rehabilitační péče pro dětské i dospělé pacienty v paliativní péči. Poskytuje rehabilitační a fyzioterapeutickou péči dospělým, ale hlavně dětským pacientům v domácím prostředí. Ve své práci aktivně využívá metod Osteodynamiky, Kineziotapingu, Dornovy metody, Pilates a dalších.

KDY: 16. 6. 2023 od 9.00 do 12.15 (4 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 900 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.