Mše je určena všem. Mnozí lidé, kteří se mše účastní, nejsou praktikující věřící. Někteří vnímají mši jako čas vzpomínání a pokoje. Někteří chtějí uzavřít životní kapitolu nemoci, péče o blízkého a úmrtí.
„Pro ty, kteří víru v Boha nemají nebo ji hledají, to může být čas zastavení se, ztišení, setkání se zaměstnanci Ondrášku. Nebo také čas přemýšlení o přesažných věcech člověka – hledání smyslu života, utrpení, bolesti, nemoci, smrti, nespravedlnosti i dalších věcech kolem nás.“ Dagmar Máchová, pastorační pracovnice Ondrášku.
Po mši jste všichni zváni na posezení u kávy nebo čaje. Setkání s rodinami pacientů vnímáme, my v Ondrášku, jako vzácný čas pokory a naděje.