• Domů
  • Aktuality
  • Běh na dlouhou trať - pohonné hmoty na 8 měsíců

Běh na dlouhou trať - pohonné hmoty na 8 měsíců

Necelé 3 týdny lidé běhají, chodí i jezdí na kole v rámci Běhu na dlouhou trať, aby pomohli umírajícím lidem v Moravskoslezském kraji. Díky startovnému už společně vybrali částku, která odpovídá nákladům na pohonné hmoty za téměř tři čtvrtě roku.

Virtuální Běh na dlouhou trať…každý krok pomáhá odstartoval 21. dubna. Od té doby se registrovalo 317 lidí, kteří pohybem pomáhají zajistit Mobilnímu hospici Ondrášek finanční prostředky na pohonné hmoty. Lékařky, zdravotní sestry, sociální pracovnice i duchovní a psychologové totiž každý den vyjíždějí k pacientům domů, aby mohli strávit poslední chvíle se svými blízkými.

V rámci startovného poslali běžci přes 170 000 Kč. Znamená to 4 324 litrů pohonných hmot, které nám umožní dojíždět 8 měsíců za pacienty.

Každý běžec se do pomoci pustil po svém a vložil do ní mnoho své energie. Na fotky, výkony a pozdravy se můžete podívat ve facebookové skupině běhu. „Ve startovní listině jsou kovaní, ale i sváteční běžci. Někteří se pro naše pacienty prochází nebo jezdí na kole. Pár z nich už má v nohou okolo 500 kilometrů,“ hodnotí ředitelka Mobilního hospice Ondrášek Bronislava Husovská. „Velkou radost nám dělá zapojení škol. Gymnázium Ostrava-Hrabůvka a Matiční gymnázium Ostrava uspořádali mezi studenty sbírku, a pak vyrazili sportovat. Své akce pořádají také firmy,“ uzavírá Bronislava Husovská.

Přidejte se, pozvěte své přátele, vytvořte týmy a soutěžte mezi s sebou. Registrovat se můžete až do 12. května, kdy proběhne na zahradě Mobilního hospice Ondrášek společný cíl. Běžci budou mít možnost zastavit se za zaměstnanci, prohlédnout si zázemí hospice. K dispozici bude občerstvení a svou muzikou nás potěší Václav Fajfr. Nákupní centrum Géčko připraví kolo štěstí o ceny. Vyfotit se lidé budou moct na stupních vítězů a na prvních 200 příchozích čeká perníková medaile.