Beseda Břehy nejsou na dohled

V úterý 10. 10. vás všechny zveme do Centra PANT na besedu ke skvělé knize Břehy nejsou na dohled.

„Uběhne dalších sto let v klaustrofobní místnosti plné pachu lidských těl, motorového oleje a hluku. Potom se ozve bušení nějakým kovovým nástrojem na pancéřové dveře. Někdo do ocelových plátů vyklepává smluvený kód. Ještě chvíli to trvá, a když se dveře otevřou, stojí tam Lionel, jeden z našich sekuriťáků, veteránů francouzské námořní pěchoty, a ukazuje, že je vše ok. Má úsměv od ucha k uchu. Nikdy jsem žádného člověka neviděla radši.“

Poutavý příběh Jitky, energické a hluboce vnímavé zdravotní sestry, o zkušenostech z misí Lékařů bez hranic psaný formou deníku. V knize se prolínají tři dějové linie – příběhy z misí, neodeslané dopisy tajemnému muži a práce zdravotní sestry v mobilním hospici.

Knížka Vám dá náhled do bohatého vnitřního světa mladé ženy, která ač má spoustu pochyb, dělá v životě velká a důležitá rozhodnutí. Ukazuje nepříliš známou stranu toho, jak je možno svůj život žít.

Knihu si můžete půjčit v knihovně Ondrášku.

V úterý 10. 10. 2023 v 19.00 proběhne v Centru PANT beseda s autory knihy – Jitkou Kosíkovou a Markem Uhlířem. Energie a zážitky Jitky jistě stojí za účast. Přijďte. My tam budeme.

Děkujeme Centru PANT za podporu a poskytnutí prostor. A autorům knihy za jejich vstřícnost a ochotu dorazit do Ostravy.