Červen 2021

Červnové novinky přinášejí nový rozhovor rodičů, kteří přišli o dítě. Seznámíte se s Lenkou Delongovou Lazeckou, lekářku Ondrášku. Představíme vám skromnou dobrovolnici Pavlu. Přečtete si, co je Dříve vyslovené přání a k čemu slouží. Tak si pojďte číst.

Newsletter zde

Milá Broňo,

jednou jsem si povídala s paní doktorkou na rehabilitaci a ta mi říkala, jak je úžasné, že se starám o Štěpánka doma. Odpověděla jsem, že je to snad samozřejmost, že se maminka postará o své dítě. A ona mi řekla, že není takový průser, když někdo zůstane postižený nebo nemocný, ale když v tom zůstane sám. A to je to nejdůležitější. Že díky Vám všem už ta smrt není takový průser. Protože umírat doma ve své posteli a svém pyžamu je úplně něco jiného než sám v nemocnici mezi pípajícími přístroji. Kdybych měla umírat v nemocnici, chtěla bych, aby každý den byl už tím posledním. A doma bych se těšila na každý další, kdy ještě uvidím východ slunce a své blízké.

Kdysi si Štěpán přál nový mobil, lepší noťas, hry. Chtěl být prezidentem, prodavačem spodního prádla a navštívit striptýzový bar. Ale nakonec zbylo jen to jediné. Moci být zpátky doma.