Splněný sen

O cestě Kamily Rubešové jsme se dozvěděli z pohledu. Jednoho dne přišel do Ondrášku s pozdravem a poděkováním za splnění snu.

Kamila pořizuje každý rok dárky na Vánočním Tržišti radosti. Dle jejích slov ráda nakupuje dárky s ‚přidanou hodnotou‘. Doma má i metr a půl vysokou dřevěnou sochu anděla. „Nemůžu říct jen jednu věc, která mi udělala největší radost. Zrovna sedím u počítače, na stěně je obraz z Tržiště, na stole malované kameny, v srdci moře zážitků. Na náš dům a celou rodinu dohlíží anděl. Celé Tržiště je radost,“ vyjmenovává Kamila.

Minulý rok si na Tržišti koupila poukaz cestovní agentury a vyrazila na Island. Do země, kterou měla na seznamu přání téměř 30 let. „Mým snem bylo navštívit Island. Dlouho jsem po té cestě pokukovala a poukaz na Tržišti a postrčení od dcery, která mi řekla, že cestovní agentura jezdí i na Island a výmluv bylo dost, mne posunuli dál.“

A tak si vybrala poznávací zájezd a sama vyrazila objevovat krásy severské země. „Projeli jsme celý jih Islandu. Viděli jsme ledovce, sopky, pestrou přírodu, ochutnali vynikající jídlo. Počasí bylo slunečné, tak jsem z Islandu přijela opálená,“ směje se Kamila a dodává, že na sluníčko bude dlouho vzpomínat. V této zemi totiž není běžné.

„Navštívili jsme skleník, kde se pěstují rajčata a k ochutnání jsou pokrmy z rajčat. K opylení si dováží čmeláky z Holandska. To jsem na Islandu nečekala.“Díky jejímu splněnému snu jsme mohli téměř 4 dny pomáhat nevyléčitelně nemocnému člověku a jeho rodině zvládnout péči doma. A splnit zase jejich přání zůstat spolu.

Tržiště radosti je místo, kam lidé darují své výrobky, jídlo, poukazy nebo zážitky. Jiní si pak na Tržišti pořizují vánoční dárky a celá částka pomáhá pečovat o nevyléčitelně nemocné v jejich domácím prostředí.

Staňte se součástí, darujte něco do Tržiště a pomáhejte nám plnit sny. Pokud chcete darovat věci, jídlo nebo poukaz, dejte nám vědět na trziste@mhondrasek.cz. Děkujeme.

Letní sezóna je v plném proudu. Stromy i keře rodí ovoce a my nestíháme zpracovávat. Pokud se vám plní spíže marmeládami, pečenými čaji, okurkami či lečem, máme pro ně využití!

Letos opět otevřeme Vánoční Tržiště radosti. Tržiště, kam darujete jídlo, poukazy nebo věci a kde si naopak pořizujete vánoční dárky s přesahem. Celou částku z vašeho nákupu totiž využijeme na péči o naše pacienty.

Chcete něco darovat na Tržiště? Dejte nám už teď vědět na trziste@mhondrasek.cz. Děkujeme!