Kampaň DOMA. a Papučový den

Připojte se i vy a pomozte nám šířit myšlenku umírání doma.

Kampaň "DOMA. Týden pro mobilní hospice"

Již 3. ročník kampaně "DOMA. Týden pro mobilní hospice" proběhne opět druhý říjnový týden, a to 7. - 13. října 2019. Zapojí se do něj 21 mobilních hospiců po celé ČR. Cílem nás všech je šířit myšlenku umírání doma. Chceme, aby lidé věděli, že mají možnost vybrat si, kde chtějí strávit závěr svého života. Že existují organizace, které pomůžou i nevyléčitelně nemocným dospělým a dětem zemřít důstojně a doma. Pomozte nám šířit tuto informaci, aby i ostatní věděli.

Každý ze zapojených hospiců bude v tomto týdnu pořádat odborné i laické akce. Na to, jaké akce se chystají, se můžete podívat na www.umiratdoma.cz.

Mobilní hospic Ondrášek bude mít v tomto týdnu v Ostravě a Havířově rozmístěno 5 informačních míst. Ty budou představovat křesla s infúzními stojany s informačními materiály. Dále porádáme nebo se účastníme těchto akcí:

7. 10. Papučový den
8. 10. Kurz: Jak prožívají smutek a truchlí děti? s naší psycholožkou Janou Hořínkovou
10. 10 Den otevřených dveří
11. 10. Kafrárna Petra Kubaly o kampani DOMA.
13. 10. Mše svatá za MH Ondrášek a mobilní hospic Sv. Kryštofa

Papučový den

Papučovým dnem startujeme celou kampaň. Je to den, kdy si bereme papuče všude s sebou. Na poštu, na úřad, do práce, do školy... Prostě všude. Pomozte nám šířit myšlenku mobilních hospiců a vezměte si tak kousek svého "doma" s sebou. Vezměte si i vy papuče s sebou, vyfoťte se a sdílejte na sociálních sítích s #papucovyden. Nebo nám fotku sebe, celé rodiny, vašich kolegů v práci pošlete na projekty@mhondrasek.cz. Podpořte mobilní hospicovou péči v České republice. Více informací najdete na www.papucovyden.cz.