Kurz: Doprovázení v období truchlení (21. 11.)

Akreditovaný kurz je určen odborníkům z oblasti sociálních služeb, kteří se ve své praxi setkávají s úmrtím klientů a následnou péčí o pozůstalé.

V úvodu si pojmenujeme základní pojmy a terminologii, dále se pak budeme věnovat způsobu jednotlivých intervencí. Forma péče o pozůstalé bude demonstrována na příkladech z jednotlivých kazuistik.

Druhá část vzdělávání bude věnována komunikačním technikám. Zaměříme se zejména na práci s emocemi klienta, jak jej doprovázet náročnou situací, jak neutéct od tématu a umět s emocemi člověka pracovat.

Závěr kurzu bude veden formou sebezkušenosti, kdy si vyzkoušíme hru pro život a dobré umírání, Řekni mi.

Kurzem vás provede

  • Mgr. Veronika Staňková - vedoucí psychosociální péče MH Ondrášek
  • doc. PhDr. Radka Bužgová, Ph.D. - poradce pro pozůstalé MH Ondrášek

KDY: 21. 11. 2024 od 9.00 do 16.30 (8 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 2 400 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
Akreditace u MPSV:
A2023/1126-SP/PC/VP

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

O LEKTORECH:

Mgr. Veronika Staňková - vedoucí psychosociální péče

Vystudovala Ostravskou univerzitu, obor Sociální práce se zdravotnickým profilem a absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik se zaměřením na psychoanalýzu a zkoušku profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé. Pracovala například v agentuře domácí péče v Irském Dublinu, kde se věnovala onkologickým pacientům.

V Ondrášku pracuje od roku 2014. Věnuje se přednáškové činnosti v oblastech paliativní péče. Je jednou z lektorek kurzů ABAKUS a ELNEC v rámci Centra paliativní péče.

doc. PhDr. Radka Bužgová, Ph.D. - poradce pro pozůstalé

Vystudovala obor sociální práce, získala doktorát v oblasti zdravotně-sociální péče. Pracovala jako sociální pracovnice v Ústavu sociální péče pro osoby s tělesným postižením, jako vedoucí Domovinky pro seniory a Stanice pečovatelské služby. Od roku 2006 působí jako odborný asistent v Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence Lékařské fakulty v Ostravě. Absolvovala akreditovaný kurz Poradce pro pozůstalé. V Mobilním hospici Ondrášek pracuje od roku 2012 jako poradce pro pozůstalé.