Kurz: Jak porozumět člověku s demencí (15. 10.)

Kurz je určen odborníkům (lékaři, zdrav. pracovníci, psychologové, sociální pracovníci, speciální pedagogové, kaplani) z oblasti zdravotních a sociálních služeb, kteří se věnují dané cílové skupině.

Pracujete s osobami s demencí a rádi byste se dozvěděli více o tom, co daná diagnóza obnáší? Na tomto kurzu se podíváme na teoretické podloží diagnózy demence v celé její šíři.

Hlavním úkolem ale bude diagnostické škatulky pominout a přiblížit se k životu člověka s demencí, k jeho prožívání, vnímání okolí, k jeho světu jako takovému.

Potom svoji pozornost přesuneme do pole pečujícího, s cílem prozkoumat naše porozumění této roli, očekávání od sebe i okolí, těžkosti i velmi naplňující místa s rolí spojená. Bude prostor věnovat se konkrétním situacím z praxe.

Kurzem vás provede:

  • Mgr. Karolína Zedníková

KDY: 15. 10. 2024 od 9.00 do 16.30 (8 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 2 400 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

O LEKTOROVI:

Mgr. Karolína Zedníková

Vystudovala jednooborovou psychologii na UP v Olomouci. Nejprve pracovala v ambulantní sféře v Ostravě a od roku 2018 působí na gerontopsychiatrickém primariátu v Psychiatrické nemocnici v Opavě jako klinická psycholožka. Absolvovala komplexní psychoterapeutický výcvik Integrace v psychoterapii. Od roku 2022 pracuje také jako psycholožka v rámci paliativního týmu Slezské nemocnice v Opavě a od konce téhož roku dochází externě do Domova pro seniory Korýtko v Ostravě.