• Domů
  • Aktuality
  • Kurz: Jak prožívají smutek a truchlí děti (5. 11.)

Kurz: Jak prožívají smutek a truchlí děti (5. 11.)

Pracujete s dětmi nebo s klienty s vážnou nemocí, kde se v rodině nachází dítě? Setkáváte se s dětmi či rodinami s dětmi, které prožily ztrátu? Pak je tento kurz určen vám.

Na kurzu se naučíte, jak můžete pomoci dětem, které se setkají v rodině nebo ve svém okolí s vážnou nemocí. Kurz pojednává o změnách fungování rodinného systému při vážné nemoci některého z členů rodiny.

Dozvíte se, co mohou děti prožívat a jak reagují. Budeme hovořit o faktorech ovlivňujících průběh zármutku, měnících se potřebách dětí a způsobech podpory, a také o tom, co může narušit proces truchlení dětí.

Naučíte se porozumět chování dětí v různých fázích vývoje.

Kurz je určen psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům a dalším.

Kurzem vás provede

  • Mgr. Jana Hořínková - psycholog MH Ondrášek

KDY: 5. 11. 2024 od 9.00 do 16.30 (8 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 2 400 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
Akreditace u MPSV:
A2023/1124-SP/PC/PP/VP

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

O LEKTORCE:

Mgr. Jana Hořínková - psycholog

Vystudovala jednooborovou psychologii na FF MU Brno. V letech 1997 - 2006 pracovala v PPP Ostrava, od roku 2007 působí jako školní psycholog, v roce 2008 začala spolupracovat s Charitou Ostrava (nejdříve mateřská centra, nyní zejména Hospic sv. Lukáše). V roce 2012 absolvovala komplexní psychoterapeutický výcvik MOVISA III v transformační systemické terapii.

S Mobilním hospicem Ondrášek spolupracovala externě od dubna 2016. Od roku 2023 je zaměstnancem Ondrášku. Podílí se zejména na péči o rodiny s dětskými pacienty. Je lektorkou kurzů pořádaných Ondráškem.