Kurz: Komunikace o smrti a umírání (26. 9.)

Setkáváte se ve své praxi s klienty na sklonku života? Nebojte se s nimi hovořit o smrti a umírání.

Akreditovaný kurz je určen sociálním pracovníkům, kteří se chtějí ujistit o svém postavení a kompetencích v rámci multidisciplinárního týmu. Dozvíte se, jak komunikovat a doprovázet klienta a jeho rodinou závěrečným období života. Interaktivní formou cvičení a kazuistik si ukážeme jednotlivá úskalí komunikace se zaměření na případy z Vaší praxe.

V závěrečné části se pak budeme věnovat vlastní sebereflexi.

Kurzem vás provedou

  • Mgr. Veronika Staňková - vedoucí psychosociální péče MH Ondrášek
  • doc. PhDr. Radka Bužgová, Ph.D. - poradce pro pozůstalé MH Ondrášek

KDY: 26. 9. 2024 od 9.00 do 15.00 (6 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 2 100 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
Akreditace u MPSV:
A2023/1123-SP/PC

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

O LEKTORECH:

Mgr. Veronika Staňková - vedoucí psychosociální péče

Vystudovala Ostravskou univerzitu, obor Sociální práce se zdravotnickým profilem a absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik se zaměřením na psychoanalýzu a zkoušku profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé. Pracovala například v agentuře domácí péče v Irském Dublinu, kde se věnovala onkologickým pacientům.

V Ondrášku pracuje od roku 2014. Věnuje se přednáškové činnosti v oblastech paliativní péče. Je jednou z lektorek kurzů ABAKUS a ELNEC v rámci Centra paliativní péče.

doc. PhDr. Radka Bužgová, Ph.D. - poradce pro pozůstalé

Vystudovala obor sociální práce, získala doktorát v oblasti zdravotně-sociální péče. Pracovala jako sociální pracovnice v Ústavu sociální péče pro osoby s tělesným postižením, jako vedoucí Domovinky pro seniory a Stanice pečovatelské služby. Od roku 2006 působí jako odborný asistent v Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence Lékařské fakulty v Ostravě. Absolvovala akreditovaný kurz Poradce pro pozůstalé. V Mobilním hospici Ondrášek pracuje od roku 2012 jako poradce pro pozůstalé.