• Domů
 • Aktuality
 • Kurz: Spiritualita v životě a spirituální témata v závěru života

Kurz: Spiritualita v životě a spirituální témata v závěru života

Cílem akreditovaného kurzu je naučit se nebát otevírání hluboce spirituálních témat, popřípadě na ně vhodně reagovat zvláště z pohledu provázejícího nebo ošetřujícího.

Účastník vzdělávacího programu se naučí porozumět pojmu spiritualita a naučí se rozlišovat mezi spirituálními a náboženskými potřebami jednotlivců. Bude umět rozpoznávat spirituální témata, která se mohou v rozhovoru objevovat, a vhodně na ně reagovat tak, aby podpořil klientův rozvoj a jeho vlastní prožívání “vnitřního” života.

Na základě uvědomění si vlastních hodnot bude citlivý k individuální spiritualitě klienta, se kterým se v rámci sociálních služeb setkává. Naučí se jak být podporou také pro sociální okolí člověka, který je v závěru života a jak citlivě reagovat i na jejich možné niterní krize.

Kurz je určen všem pracovníkům z oblasti zdravotní a sociální, kteří při doprovázení a péči o klienta/pacienta mohou narazit na otevření jeho spirituálních témat.

  Kurzem vás provede

  • Vítězslav Vurst B.Th.

  KDY: 14. 5. 2024 od 9.00 do 15.00 (6 vyuč. hodin)
  KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
  Cena: 1 600 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
  Akreditace u MPSV:
  A2023/1125-SP/PC/VP

  Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

  O LEKTOROVI:

  Vítězslav Vurst B.Th

  Je nemocničním kaplanem a členem paliativního týmu ve FN Olomouc.

  V minulosti vedl projekty psychosociální podpory v uprchlických zařízeních na Balkáně po Srbsko-Kosovském konfliktu, účastnil se projektu psychosociální podpory po teroristickém útoku na školu v kavkazském Beslanu. Podílel se na publikaci "A život jede dál" o spinálních pacientech, a na materiálech pro návštěvníky Spinální jednotky. Je zakladatel a čestný předseda Ceny Michala Velíška. Přednáší na různých konferencích a seminářích, lektoruje kurzy a výcviky v oblasti základní podpory v krizových situacích, výcviky pro zdravotníky - jak sdělovat těžké zprávy. Je poradcem pro pozůstalé.