• Domů
  • Aktuality
  • Kurz: Spiritualita v životě a spirituální témata v závěru života (24. 9.)

Kurz: Spiritualita v životě a spirituální témata v závěru života (24. 9.)

Cílem akreditovaného kurzu je naučit se nebát otevírání hluboce spirituálních témat, popřípadě na ně vhodně reagovat zvláště z pohledu provázejícího nebo ošetřujícího.

Účastník vzdělávacího programu se naučí porozumět pojmu spiritualita a naučí se rozlišovat mezi spirituálními a náboženskými potřebami jednotlivců. Bude umět rozpoznávat spirituální témata, která se mohou v rozhovoru objevovat, a vhodně na ně reagovat tak, aby podpořil klientův rozvoj a jeho vlastní prožívání “vnitřního” života.

Na základě uvědomění si vlastních hodnot bude citlivý k individuální spiritualitě klienta, se kterým se v rámci sociálních služeb setkává. Naučí se jak být podporou také pro sociální okolí člověka, který je v závěru života a jak citlivě reagovat i na jejich možné niterní krize.

Kurz je určen všem pracovníkům z oblasti zdravotní a sociální, kteří při doprovázení a péči o klienta/pacienta mohou narazit na otevření jeho spirituálních témat.

Kurzem vás provede

  • Vítězslav Vurst B.Th.

KDY: 24. 9. 2024 od 9.00 do 15.00 (6 vyuč. hodin)
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 1 900 Kč (Údaje k platbě vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
Akreditace u MPSV:
A2023/1125-SP/PC/VP

Zaujal vás kurz? Přihlaste se.

O LEKTOROVI:

Vítězslav Vurst B.Th

Je nemocničním kaplanem a členem paliativního týmu ve FN Olomouc.

V minulosti vedl projekty psychosociální podpory v uprchlických zařízeních na Balkáně po Srbsko-Kosovském konfliktu, účastnil se projektu psychosociální podpory po teroristickém útoku na školu v kavkazském Beslanu. Podílel se na publikaci "A život jede dál" o spinálních pacientech, a na materiálech pro návštěvníky Spinální jednotky. Je zakladatel a čestný předseda Ceny Michala Velíška. Přednáší na různých konferencích a seminářích, lektoruje kurzy a výcviky v oblasti základní podpory v krizových situacích, výcviky pro zdravotníky - jak sdělovat těžké zprávy. Je poradcem pro pozůstalé.