Napsali nám

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat všem z vašeho týmu, kteří pečovali o mého manžela- Miroslava. Vaše jednání a přístup byl víc než lidský. Ještě jednou obrovské díky bez Vás ♥♥♥ bych to nezvládla, děkuji manželka Jana s rodinou.


Dobrý den,

MOC bychom chtěly poděkovat celému týmu MH Ondrášek za nádhernou a perfektní práci, kterou pro nemocné a jejich rodiny vykonáváte. Měly jsme bohužel možnost být s Vámi v kontaktu jen několik málo dní, jelikož náš tatínek pan Antonín zemřel hned druhý den poté, kdy jsme Vás u nás doma přivítaly. Ale i za tak krátkou spolupráci Vám chceme moc poděkovat a ocenit, co všechno pro nemocné a jejich blízké děláte a s jakým nasazením svou práci děláte.

VELKÉ poděkování, prosím, předejte paní Rybkové, která nám (mně i sestře) byla dne 1. 12. 2022 obrovskou oporou a pomocí v době, kdy jsme telefonovaly na Vaši linku - v nejtěžší životní chvíli, kterou jsme zažily. Paní Rybková nás po svém příjezdu k tatínkovi, který krátce před tím zemřel, dokázala tak moc podpořit, pomoct nám, uklidnit nás a poskytnout veškerou v tu chvíli velmi potřebnou pomoc, radu, uklidnění, podporu a vyřízení všech potřebných věcí a postupů... Bez ní bychom byly úplně ztracené a trauma ze smrti tatínka by bylo ještě více prohloubené tím, že bychom vůbec nevěděly, co máme v tu chvíli dělat...

MOC Vám děkujeme!!!

Práce MH Ondrášek si velmi vážíme!!

S úctou

Andrea a Michaela


Vaše práce není vůbec záviděníhodná, nemůže ji dělat každý z nás, o to víc je to vzácnost, že se pořád najdou takoví lidí, jako jste Vy v Ondrášku. Obdivuji Vás, jsem Vaším velikým fanouškem a teď konečně i dárcem. Čest Vám i Vaší práci aneb musíme si pomáhat. :-) Se srdečným pozdravem, Lucie Anna


Dobrý den,

sice nejsem ještě nejstarší, ale ani už nejmladší, paní Frenn, ale uvědomuji si, že se toto může přihodit každému z nás, že budeme takovou službu (díky bohu, že je!) v budoucnu potřebovat. Jen malé procento lidí odchází najednou anebo ve spánku.

Děkujete, jako bychom darovali miliony, a přitom je to taková špetka pro vaše potřeby.

Přeji pevné zdraví a hodně duševní síly při odcházení vašich pacientů.

S přáním příjemného dne

Zdenka N.


Dobrý den milý Ondrášku,

profesionalita, odbornost, laskavost... Uctivě Vám děkuji za Vaši úžasnou práci, kterou děláte srdcem. Díky Vám odešel tatínek z tohoto světa v kruhu nejbližších, doma a důstojně. Bez Vaší pomoci by bylo těžko představitelné, ne-li nemožné, taťkovi splnit jeho jediné a poslední přání. Původně jsem chtěl poděkovat adresně všem, kteří nám pomáhali, ale jak jsem Vás poznal, je to zbytečné. Jste prostě všichni úžasní. A nejen po té odborné lékařské stránce, ale i poté neméně důležité, tedy citové a duchovní.

Není pro člověka větší dar, pokud může před poslední cestou odpočívat doma, v kruhu nejbližších. Díky Vám je to možné.

Hluboce se klaním Vaši práci a děkuji.
Petr


Dobrý den paní Bereková,

je to velmi krátká doba, co jsme spolu mluvily a já s vámi domlouvala, zda je nutná okamžitá péče o mého tatínka pana Helmuta. A vy jste odhadla, že je ten pravý čas. Tatínek byl ve vaší péči velmi krátkou dobu, ve čtvrtek zemřel. A já jsem vám všem nesmírně vděčná za to, co jste pro něho a pro nás, jako rodinu vykonali.

Nelze slovy vyjádřit, co jste udělali, jak moc mu pomohli a jak moc jste pomohli jeho synovi, vnukovi a mně.

S každým problémem přicházela okamžitá pomoc z vaší strany. Nemusela jsem být zoufalá, že nevím, co dál dělat.

Tatínka jsem mohla při posledním vydechnutí, hladit po ruce a říct mu, jak ho máme rádi a všem, kdo ho znali, jsem mohla napsat a říct, že zemřel bez trápení a bolesti.

Při posledním rozloučení jsme všichni viděli na jeho tváři lehký úsměv.

A co jiného, při tak těžké nemoci, by jsme si mohli přát . A to vše díky vám.

S velkou pokorou a úctou ke všem zaměstnancům Ondrášku zasílám velký dík za celou mou rodinu. Obzvlášť paní doktorce Hanzelyové a třem sestřičkám, které k nám docházely. Všechny byly nesmírně profesionální, přitom mimořádné, zlaté a lidské.

Sestřička Hořínková byla pro mně jako anděl, který doprovází nejen tatínka, ale i mně na té poslední nejdůležitější cestě. Byl to pro mně první zážitek s odcházením, neboť maminka odešla nečekaně. A ona tuto chvíli povýšila na mimořádný, slavnostní prožitek, na který budu vzpomínat s klidem, láskou a úctou v srdci.

Ještě jednou vám všem velký dík a hodně zdraví.

Eva za celou rodinu


Vážení andělé z mobilního hospicu Ondrášek,

dovolte mi, abych Vám všem poděkovala za profesionální a úžasnou péči, kterou jste věnovali mému tatínkovi Emilu v posledních dnech jeho života.

Vaše péče přišla jako dar z nebes právě ve chvíli, kdy nám začal tatínek odcházet. Díky paní doktorce a sestřičkám, které jsme za tu krátkou chvíli poznali, jsme mohli tatínkovi splnit jeho i naše přání, aby mohl odejít z tohoto světa v klidu, bez bolesti, v kruhu celé rodiny a hlavně doma.

Velice děkuji i za cenné rady a informace, kterými jste nás vybavili. Díky nim jsem se já i celá rodina přestala bát a poslední okamžiky jeho života jsme mu mohli co nejvíce zpříjemnit. Jsem vděčná, že jsem ho s maminkou mohla až do posledního vydechnutí držet za ruku, hladit ho a říkat mu, jak ho máme rádi.

Jako malé poděkování přijměte, prosím, pravidelný sponzorský příspěvek, který budu každý měsíc zasílat.

Ještě jednou Vám za celou rodinu z celého srdce děkuji.

S úctou Helena


Dobrý den, chci touto cestou poděkovat všem z vašeho týmu, kteří pečovali o mého manžela- Miroslava. Vaše jednání a přístup byl víc než lidský. Ještě jednou obrovské díky bez Vás ♥♥♥ bych to nezvládla, děkuji manželka Jana s rodinou.


Už je to nějaký pátek, co jsme využili služeb MH Ondrášek a nikdy nezapomenu na vstřícnost sestřiček, jejich ochotu pomoci v těch nejtěžších chvílích... Byly nám obrovskou oporou a jejich přítomnost nám všem dodávala sílu. Podle mě to jsou andělé v lidské podobě. Ještě jednou děkujeme za vše!


Nejlaskavější sestřičky, které znám. Velice si jich vážím a mnohokrát děkuji, protože jsou opravdu skvělé, jako též celý kolektiv MH-Ondrášek.


Žádná slova nestačí k vyjádření díků.. za to, co tato organizace se všemi pracovníky a dobrovolníky dělá. Péče, srdečnost, podpora.. jak nemocnému, tak rodině a blízkým.. Díky této pomoci mohla maminka být po celou dobu nemoci, až do svého konce doma, kde se cítila dobře..


Znám Mobilní hospic Ondrášek dost dobře na to, abych řekla - je to úúúžasnýýý tým dobrých lidí, kteří mají srdce na pravém místě, pečují o nemocné s takovou láskou, že se vám tají dech...kéž by tomu bylo tak všude. Držím obě pěsti Ondrášku a jeho skvělému a obětavému týmu lékařek i sestřiček! Bůh vám žehnej.


Chci touto cestou strašně moooc poděkovat opravdu za profesionální, ale hlavně lidský přístup v těch nejtěžších chvílích. Jsem hrozně ráda, že jsme mohli využít Vašich služeb. Jste úžasní!!!!! Jménem rodiny pana Chovančika ještě jednou moooc děkujeme!


Neskutečné díky vám lékařům a sestřičkám z Ondrášku za velkou pomoc, úžasný přístup k mému již zemřelému manželovi. Děkuji vám z celého srdce, že jsem se svým manželem mohla být do poslední chvíle doma, kde byl nejraději. Nikdy na vás nezapomenu. Děkuji!!!


I teď, když už je všemu konec si často na tuto organizaci ráda vzpomenu. Nikdy se sestrou nebudeme moct vyjádřit, jak jsme Jim všem za vše vděčné. Veliké díky doktorce a sestřičkám. Stejně jako naše milovaná maminka i Ondrášek má místo v Našich srdcích...


Moc ráda bych touto cestou poděkovala za veškerou péči a podporu, kterou nám všechny sestry a pracovnice MH Ondrášek poskytly. Dnes to bude již 5let co odešla naše maminka. S pokorou a láskou děkují za vše, co nám bylo předáno a za poklidný a svým způsobem krásný odchod toho nejbližšího člověka. Stále na Vás myslím a přeji Vám mnoho síly a lásky. Daniela


Tak dnes kdy už je vše za námi a snad už bude líp. Chci především poděkovat vám všem. Děkuji za to co jste pro našeho dědu i pro nás udělali. I když jsem osobně všechny sestřičky nepoznala, jsou to andělé, kteří dělají pro člověka maximum. I po smrti. Ještě jednou vám všem velké díky a děkuji především za manžela. Ten byl s vámi v blízkém kontaktu. VELKE DÍKY, nic jiného nejde napsat.


Moc děkuji za to, co děláte!! Pomohli jste nám v posledních dnech s naším nemocným dědečkem. Člověk ztrácel naději a nevěřil, že ještě najde sílu, a pak se zjevily vaše sestřičky a vše bylo najednou snadnější. Jsou to už dva roky a stále na vás vzpomínáme :-) Děkuji ještě jednou za celou naší rodinu :-) a pokud to bude třeba, rádi se na vás znovu obrátíme!!


Chtěla bych poděkovat za ochotu a pomoc, kterou umí tato organizace nabídnout a především za lidský přístup a respekt k umírajícímu. Pokud bude potřeba, rádi se obrátíme znovu.


Nejzlatější sestřičky, jaké jsem kdy zažila, mají srdce na dlani a stále laskavý přístup.


Já jsem Ondrášek poznala v rodině a jeho služby v té nejhorší situaci jsou dokonalé, sestřičky to jsou andělé na zemi co vám pomůžou a vyslyší i vaše trápení a celé zázemí hospicu funguje opravdu pro lidi, protože opravdu doma je pro nemocného to nejvíc.


Moc vám všem děkujeme za velkou pomoc a velkou podporu když nás malý Patriček opouštěl:(


Moc děkuji všem skvělým lidem v Ondrášku za velkou pomoc a péči o moji maminku. Ještě jednou velký dík a smekám před Vaší prací! Pozdravení posílá Johana


Rodina xxx děkuje za krásný přistup k dětem které je potřebují i rodinám. Mooockrat děkujem <3 :* <3 A nejvic Pani Žanetce za psychickou podporu rodiny!!!!!