Napsali nám

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat všem z vašeho týmu, kteří pečovali o mého manžela- Miroslava. Vaše jednání a přístup byl víc než lidský. Ještě jednou obrovské díky bez Vás ♥♥♥ bych to nezvládla, děkuji manželka Jana s rodinou.


Vážení přátelé,

děkuji Vám za veškerou pomoc, kterou jste mi a mému manželovi poskytli při jeho poslední cestě životem. Moc jsem Vás potřebovala a vážila jsem si Vašich vědomostí, znalostí, dovedností a empatie.

Manželův život vyhasl, chodím všude sama a musím zvládnout spoustu věcí, které jsem předtím neřešila.

Přeji celému týmu ,,Ondrášku“ štěstí a zdraví.

Hedvika


Dobrý den, paní Frenn,

jsem moc rád, že Vás mohu podpořit. Velice si vážím Vaší práce a práce všech, kteří se věnují tomuto nelehkému úkolu v péči o nevyléčitelně nemocné. Zejména v případě dětských pacientů vím, že bych tuto práci psychicky nezvládl. Jako otec 3 dětí pevně věřím, že Vašich služeb nebudeme muset využít, na druhou stranu, kdybych ve svém okolí měl někoho, kdo by Vaši péči potřeboval, tak vím a jsem si tím naprosto jistý, že u Vás a od Vás dostane tu nejlepší možnou péči jak pacient, tak jeho příbuzní.

Držím Vám palce ve Vašem poslání (to už není "jen" práce) a přeji Vám i celému týmu mnoho sil a odhodlání. Kdybyste cítili, že bych Vám mohl být nějakým způsobem jako "ajťák" nápomocen, rád pomohu i touto cestou (samozřejmě bezúplatně). A chtěl bych Vás ujistit, že pokud to bude jen trošku možné, tak svou podporu Vám jako instituci zachovám a případně ještě zvýším.

Mějte se moc pěkně a pozdravujte od naší rodiny celý Váš tým.

S pozdravem

Petr s rodinou


Dobrý den, moc vám děkuji za pomoc, vstřícnost, obrovskou ochotu a péči o mého manžela, kterou jste mu poskytli na konci jeho života. Moc to pomohlo nám všem toto období zvládnout. Ještě jednou mnohokrát díky. Manželka Lidie.

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu Mobilního hospice Ondrášek za skvělou péči o mojí manželku. Péče a přístup byl opravdu na super vysoké úrovni. Děkuji za to.

A zvláště bych chtěl poděkovat paní Daně Rybkové za její nesmírně lidský a krásný přístup v nejtěžší chvíli života. 

Moc děkuji.

Petr


Dobrý den,

oslovil bych Vás Vážený Ondrášku,

Chtěl bych Vám tímto dopisem vyslovit za mě i mého tatínka obrovské díky za péči o moji maminku Janu, která bojovala s nemoci až do posledních chvil v domácí péči a díky Vám, Vaší starostlivosti, pečlivosti a empatii bylo vše pro nás doma a hlavně mého tatínka jednodušší.

Maminka odešla dne 21. 7. v kruhu rodiny a do posledních chvil jsme ji drželi za ruku.

Děkuji za celou rodinu ještě jednou a přeji hodně sil do další práce, kterou děláte srdcem.

S pozdravem a přáním jen toho dobrého

syn

Pavel 

Dobrý den,

MOC bychom chtěly poděkovat celému týmu MH Ondrášek za nádhernou a perfektní práci, kterou pro nemocné a jejich rodiny vykonáváte. Měly jsme bohužel možnost být s Vámi v kontaktu jen několik málo dní, jelikož náš tatínek pan Antonín zemřel hned druhý den poté, kdy jsme Vás u nás doma přivítaly. Ale i za tak krátkou spolupráci Vám chceme moc poděkovat a ocenit, co všechno pro nemocné a jejich blízké děláte a s jakým nasazením svou práci děláte.

VELKÉ poděkování, prosím, předejte paní Rybkové, která nám (mně i sestře) byla dne 1. 12. 2022 obrovskou oporou a pomocí v době, kdy jsme telefonovaly na Vaši linku - v nejtěžší životní chvíli, kterou jsme zažily. Paní Rybková nás po svém příjezdu k tatínkovi, který krátce před tím zemřel, dokázala tak moc podpořit, pomoct nám, uklidnit nás a poskytnout veškerou v tu chvíli velmi potřebnou pomoc, radu, uklidnění, podporu a vyřízení všech potřebných věcí a postupů... Bez ní bychom byly úplně ztracené a trauma ze smrti tatínka by bylo ještě více prohloubené tím, že bychom vůbec nevěděly, co máme v tu chvíli dělat...

MOC Vám děkujeme!!!

Práce MH Ondrášek si velmi vážíme!!

S úctou

Andrea a Michaela


Vaše práce není vůbec záviděníhodná, nemůže ji dělat každý z nás, o to víc je to vzácnost, že se pořád najdou takoví lidí, jako jste Vy v Ondrášku. Obdivuji Vás, jsem Vaším velikým fanouškem a teď konečně i dárcem. Čest Vám i Vaší práci aneb musíme si pomáhat. :-) Se srdečným pozdravem, Lucie Anna


Dobrý den,

sice nejsem ještě nejstarší, ale ani už nejmladší, paní Frenn, ale uvědomuji si, že se toto může přihodit každému z nás, že budeme takovou službu (díky bohu, že je!) v budoucnu potřebovat. Jen malé procento lidí odchází najednou anebo ve spánku.

Děkujete, jako bychom darovali miliony, a přitom je to taková špetka pro vaše potřeby.

Přeji pevné zdraví a hodně duševní síly při odcházení vašich pacientů.

S přáním příjemného dne

Zdenka N.


Dobrý den milý Ondrášku,

profesionalita, odbornost, laskavost... Uctivě Vám děkuji za Vaši úžasnou práci, kterou děláte srdcem. Díky Vám odešel tatínek z tohoto světa v kruhu nejbližších, doma a důstojně. Bez Vaší pomoci by bylo těžko představitelné, ne-li nemožné, taťkovi splnit jeho jediné a poslední přání. Původně jsem chtěl poděkovat adresně všem, kteří nám pomáhali, ale jak jsem Vás poznal, je to zbytečné. Jste prostě všichni úžasní. A nejen po té odborné lékařské stránce, ale i poté neméně důležité, tedy citové a duchovní.

Není pro člověka větší dar, pokud může před poslední cestou odpočívat doma, v kruhu nejbližších. Díky Vám je to možné.

Hluboce se klaním Vaši práci a děkuji.
Petr


Dobrý den paní Bereková,

je to velmi krátká doba, co jsme spolu mluvily a já s vámi domlouvala, zda je nutná okamžitá péče o mého tatínka pana Helmuta. A vy jste odhadla, že je ten pravý čas. Tatínek byl ve vaší péči velmi krátkou dobu, ve čtvrtek zemřel. A já jsem vám všem nesmírně vděčná za to, co jste pro něho a pro nás, jako rodinu vykonali.

Nelze slovy vyjádřit, co jste udělali, jak moc mu pomohli a jak moc jste pomohli jeho synovi, vnukovi a mně.

S každým problémem přicházela okamžitá pomoc z vaší strany. Nemusela jsem být zoufalá, že nevím, co dál dělat.

Tatínka jsem mohla při posledním vydechnutí, hladit po ruce a říct mu, jak ho máme rádi a všem, kdo ho znali, jsem mohla napsat a říct, že zemřel bez trápení a bolesti.

Při posledním rozloučení jsme všichni viděli na jeho tváři lehký úsměv.

A co jiného, při tak těžké nemoci, by jsme si mohli přát . A to vše díky vám.

S velkou pokorou a úctou ke všem zaměstnancům Ondrášku zasílám velký dík za celou mou rodinu. Obzvlášť paní doktorce Hanzelyové a třem sestřičkám, které k nám docházely. Všechny byly nesmírně profesionální, přitom mimořádné, zlaté a lidské.

Sestřička Hořínková byla pro mně jako anděl, který doprovází nejen tatínka, ale i mně na té poslední nejdůležitější cestě. Byl to pro mně první zážitek s odcházením, neboť maminka odešla nečekaně. A ona tuto chvíli povýšila na mimořádný, slavnostní prožitek, na který budu vzpomínat s klidem, láskou a úctou v srdci.

Ještě jednou vám všem velký dík a hodně zdraví.

Eva za celou rodinu


Vážení andělé z mobilního hospicu Ondrášek,

dovolte mi, abych Vám všem poděkovala za profesionální a úžasnou péči, kterou jste věnovali mému tatínkovi Emilu v posledních dnech jeho života.

Vaše péče přišla jako dar z nebes právě ve chvíli, kdy nám začal tatínek odcházet. Díky paní doktorce a sestřičkám, které jsme za tu krátkou chvíli poznali, jsme mohli tatínkovi splnit jeho i naše přání, aby mohl odejít z tohoto světa v klidu, bez bolesti, v kruhu celé rodiny a hlavně doma.

Velice děkuji i za cenné rady a informace, kterými jste nás vybavili. Díky nim jsem se já i celá rodina přestala bát a poslední okamžiky jeho života jsme mu mohli co nejvíce zpříjemnit. Jsem vděčná, že jsem ho s maminkou mohla až do posledního vydechnutí držet za ruku, hladit ho a říkat mu, jak ho máme rádi.

Jako malé poděkování přijměte, prosím, pravidelný sponzorský příspěvek, který budu každý měsíc zasílat.

Ještě jednou Vám za celou rodinu z celého srdce děkuji.

S úctou Helena


Dobrý den, chci touto cestou poděkovat všem z vašeho týmu, kteří pečovali o mého manžela- Miroslava. Vaše jednání a přístup byl víc než lidský. Ještě jednou obrovské díky bez Vás ♥♥♥ bych to nezvládla, děkuji manželka Jana s rodinou.


Už je to nějaký pátek, co jsme využili služeb MH Ondrášek a nikdy nezapomenu na vstřícnost sestřiček, jejich ochotu pomoci v těch nejtěžších chvílích... Byly nám obrovskou oporou a jejich přítomnost nám všem dodávala sílu. Podle mě to jsou andělé v lidské podobě. Ještě jednou děkujeme za vše!


Nejlaskavější sestřičky, které znám. Velice si jich vážím a mnohokrát děkuji, protože jsou opravdu skvělé, jako též celý kolektiv MH-Ondrášek.


Žádná slova nestačí k vyjádření díků.. za to, co tato organizace se všemi pracovníky a dobrovolníky dělá. Péče, srdečnost, podpora.. jak nemocnému, tak rodině a blízkým.. Díky této pomoci mohla maminka být po celou dobu nemoci, až do svého konce doma, kde se cítila dobře..


Znám Mobilní hospic Ondrášek dost dobře na to, abych řekla - je to úúúžasnýýý tým dobrých lidí, kteří mají srdce na pravém místě, pečují o nemocné s takovou láskou, že se vám tají dech...kéž by tomu bylo tak všude. Držím obě pěsti Ondrášku a jeho skvělému a obětavému týmu lékařek i sestřiček! Bůh vám žehnej.


Chci touto cestou strašně moooc poděkovat opravdu za profesionální, ale hlavně lidský přístup v těch nejtěžších chvílích. Jsem hrozně ráda, že jsme mohli využít Vašich služeb. Jste úžasní!!!!! Jménem rodiny pana Chovančika ještě jednou moooc děkujeme!


Neskutečné díky vám lékařům a sestřičkám z Ondrášku za velkou pomoc, úžasný přístup k mému již zemřelému manželovi. Děkuji vám z celého srdce, že jsem se svým manželem mohla být do poslední chvíle doma, kde byl nejraději. Nikdy na vás nezapomenu. Děkuji!!!


I teď, když už je všemu konec si často na tuto organizaci ráda vzpomenu. Nikdy se sestrou nebudeme moct vyjádřit, jak jsme Jim všem za vše vděčné. Veliké díky doktorce a sestřičkám. Stejně jako naše milovaná maminka i Ondrášek má místo v Našich srdcích...


Moc ráda bych touto cestou poděkovala za veškerou péči a podporu, kterou nám všechny sestry a pracovnice MH Ondrášek poskytly. Dnes to bude již 5let co odešla naše maminka. S pokorou a láskou děkují za vše, co nám bylo předáno a za poklidný a svým způsobem krásný odchod toho nejbližšího člověka. Stále na Vás myslím a přeji Vám mnoho síly a lásky. Daniela


Tak dnes kdy už je vše za námi a snad už bude líp. Chci především poděkovat vám všem. Děkuji za to co jste pro našeho dědu i pro nás udělali. I když jsem osobně všechny sestřičky nepoznala, jsou to andělé, kteří dělají pro člověka maximum. I po smrti. Ještě jednou vám všem velké díky a děkuji především za manžela. Ten byl s vámi v blízkém kontaktu. VELKE DÍKY, nic jiného nejde napsat.


Moc děkuji za to, co děláte!! Pomohli jste nám v posledních dnech s naším nemocným dědečkem. Člověk ztrácel naději a nevěřil, že ještě najde sílu, a pak se zjevily vaše sestřičky a vše bylo najednou snadnější. Jsou to už dva roky a stále na vás vzpomínáme :-) Děkuji ještě jednou za celou naší rodinu :-) a pokud to bude třeba, rádi se na vás znovu obrátíme!!


Chtěla bych poděkovat za ochotu a pomoc, kterou umí tato organizace nabídnout a především za lidský přístup a respekt k umírajícímu. Pokud bude potřeba, rádi se obrátíme znovu.


Nejzlatější sestřičky, jaké jsem kdy zažila, mají srdce na dlani a stále laskavý přístup.


Já jsem Ondrášek poznala v rodině a jeho služby v té nejhorší situaci jsou dokonalé, sestřičky to jsou andělé na zemi co vám pomůžou a vyslyší i vaše trápení a celé zázemí hospicu funguje opravdu pro lidi, protože opravdu doma je pro nemocného to nejvíc.


Moc vám všem děkujeme za velkou pomoc a velkou podporu když nás malý Patriček opouštěl:(


Moc děkuji všem skvělým lidem v Ondrášku za velkou pomoc a péči o moji maminku. Ještě jednou velký dík a smekám před Vaší prací! Pozdravení posílá Johana


Rodina xxx děkuje za krásný přistup k dětem které je potřebují i rodinám. Mooockrat děkujem <3 :* <3 A nejvic Pani Žanetce za psychickou podporu rodiny!!!!!