Novinky z Ondrášku - Prosinec 2022

V prosincových novinkách z Ondrášku vás pozveme na Předvánoční setkání, odkryjeme mýty kolem hospice, doporučíme čtení na svátky a představíme dalšího partnera. Najdete v nich příručku pro rodiče, kteří prošli ztrátou miminka. Představíme vám příběh z Vánočního Tržiště radosti.

Tak zůstaňte doma, na chvíli si sedněte a pojďte si číst.

"Neříkejte, že jste z hospice. Došlo by jí, že je to špatné a vzdala by to."

Věta, kterou slýcháme od rodin pacientů častěji, než bychom chtěli. Blízcí si nepřejí, abychom pacientům sdělovali, jak vážný je jejich zdravotní stav. Někteří dokonce nemocným nechtějí říct diagnózu.

Nemocní nad těmito otázkami přemýšlejí. Pokud jim něco zamlčíme, byť v dobré víře, okrádáme je o možnost říct, co chtějí. Vyřídit poslední záležitosti, vyslovit svá přání. Necháváme je v jejich strachu a bolesti samotné. Protože oni vždy vědí, že něco není v pořádku.

Nebojme se s nimi mluvit. Přiznejme, že i pro nás je to těžká situace. Buďme upřímní. Vzájemné sdílení a podpora je důležitá.
_________________
Adventní kalendář

Každý den až do Vánoc odkrýváme na Facebooku i Instagramu mýty, které se kolem hospice vznášejí. Pokoušíme se vysvětlit, proč to není nutně pravda. Pomozte nám bořit mýty o smrti a sdílejte příspěvky.

Newsletter zde