Odstartovali jsme Běh na dlouhou trať!

Více než 230 nadšenců se od pátku hýbe pro nevyléčitelně nemocné. A vy se stále můžete přidat.

V pátek 21. dubna odstartoval druhý ročník Běhu na dlouhou trať. Běh, u kterého nejde o výkony, ale o pomoc umírajícím lidem v Moravskoslezském kraji. Celé startovné je určeno na pokrytí nákladů na pohonné hmoty.

Ondrášek vyjíždí každý den za nemocnými domů, aby jim ulevil od obtíží, které jejich nemoc přináší. Díky odborné zdravotní a psychosociální podpoře mohou lidé s rakovinou v posledním stádiu nemoci dožit doma mezi svými. Lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, psychologové i duchovní tak ročně najezdí přibližně 4 359 l benzínu a 2 000 l nafty. Znamená to okolo 250 000 Kč ročně, a to v případě, že se ceny pohonných hmot příliš nezvýší.

Registrujte se do Běhu na dlouhou trať a dostaňte Ondrášek za pacienty domů. Běh probíhá virtuálně tři týdny a odstartoval 21. dubna. Registrovat se ale můžete až do konce běhu, pátku 12. 5. 2023 „Na ukončení běhu připravujeme pro registrované setkání na naší zahradě. Hrát při něm bude pan Václav Fajfr. Nákupní centrum Géčko připraví lehátka a kolo štěstí o ceny. Budeme opékat špekáčky a běžci se budou moct vyfotit na stupních vítězů. Jde o neformální posezení s občerstvením,“ láká ředitelka Mobilního hospice Ondrášek Bronislava Husovská.