Zapalme svíčku

Již tradičně se sejdeme, abychom vzpomenuli na zesnulé děti a jejich rodiny.

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout."

Druhá neděle v prosinci je Světovým dnem památky zesnulých dětí. Posláním dne je uctění památky zesnulých dětí a vyjádření sounáležitosti se všemi pozůstalými rodinami na celém světě. Dobrovolníci spolku Dlouhá cesta připravují na tento den každým rokem akci Zapalme svíčku. Na různých místech v naší zemi se konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti spojená s kulturním programem. A tak na jedenácti místech po celé České republice proběhne setkání otevřené pro všechny zájemce, kteří chtějí přijít, zapálit svíčku, zanechat vzkaz. 

I Mobilní hospic Ondrášek pořádá setkání Zapalme svíčku. Srdečně vás zveme v neděli 11. 12. 2022 v 16.30 do Kostela Sv. Ducha, Ostrava-Zábřeh. Přijďte uctít památku dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout. Vyjádřete sounáležitosti se všemi pozůstalými rodinami na celém světě.